5 دلیلی که دیابتی ها باید خرمای داردان بهبهان مصرف کنند

خرما نه تنها یک میان وعده عالی برای میان وعده است، بلکه سرشار از مواد مغذی ارزشمند برای بدن ما است، در اینجا بخوانید که چرا توصیه می شود سه تا پنج خرما در روز میل کنید.

5000 سال پیش میوه‌های خشک در فهرست غذای عشایر صحرا قرار داشت و اساس تغذیه آنها بود، خرما نه تنها ماندگاری طولانی و خوبی دارد، بلکه همانطور که امروزه می دانیم بسیار مغذی و سالم است.

خرمای داردان بهبهان گیاهی است کشت شده از مشرق زمین، امروزه عمدتاً در تونس، مراکش و الجزایر کشت می شود، به همین دلیل خرما را با نام مستعار “میوه های مشرق زمین” نیز می شناسند.

در این کشور، آنها در تمام طول سال به صورت غالباً خشک فروخته می شوند، شما می توانید آنها را در آلمان بین سپتامبر و ژانویه تازه بخرید.

اما میوه های کوچک قرمز مایل به قهوه ای چه فایده ای دارند؟ اول از همه، خرما به دلیل داشتن فروکتوز طبیعی، یک تقویت کننده واقعی انرژی است.

مردم کشورهای خشک مبدا هزاران سال است که از این مزیت استفاده می کنند، به همین دلیل است که این میوه ها به عنوان “نان صحرا” نیز شناخته می شوند.

اگرچه خرمای خشک با طعم شیرین، عسلی و کاراملی خود شبیه یک خوراکی واقعی است، اما کالری خرمای خشک نسبتاً کم است و 285 کیلو کالری در هر 100 گرم است.

به عنوان مثال، اگر به جای آن یک تخته شکلات 100 گرمی بخورید، تقریباً دو برابر کالری بیشتری دریافت می کنید (500 تا 600 کیلو کالری).

برای مقایسه: یک موز که اغلب از آن به عنوان یک منبع خوب پتاسیم یاد می شود، حاوی 450 میلی گرم به همان میزان است.

شاید کمتر منطقی باشد که نیاز روزانه حدود 2000 میلی گرم به پتاسیم را فقط با خرما پوشش دهید – شما باید حدود 300 گرم بخورید.

با این وجود می توانند مکمل مناسبی باشند و برای سلامت قلب و فشار خون مفید باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.