نرخ خرید کاسه توالت گلدار

امروزه دکوراسیون داخلی منازل از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حتی برای انجام دکوراسیون داخلی، سرویس های بهداشتی را هم در نظر می گیرند، بنابراین همه افرادی که در حال بازسازی هستند و یا در حال ساخت منزل جدیدی هستند، تمایل دارند تا اطلاعات جامعی در خصوص بهترین تجهیزاتی که در داخل سرویس بهداشتی به کار می رود، داشته باشند.

یکی از لوازم کاربردی و بسیار مهم در سرویس های بهداشتی کاسه توالت می باشد و با توجه به تنوع زیادی که در بازار وجود دارد، انتخاب آن را کمی مشکل کرده است، به طوری که با طراحی و تولید کاسه توالت گلدار، تنوع این محصول افزایش یافته و خریدار وسعت انتخاب بیشتری را خواهد داشت.

نرخ خرید کاسه توالت گلدار

آشنایی با انواع کاسه توالت گلدار

آشنایی با انواع کاسه توالت گلدار

همان طور که می دانیم، تقریبا در تمام
خانه های ایرانی وجود سرویس بهداشتی ایرانی مرسوم است، بنابراین کاسه توالت از
جمله مصالح ساختمانی پر کاربرد محسوب خواهد شد. در این بخش می خواهیم به بررسی
انواع کاسه توالت، از لحاظ جنس و مدل بپردازیم
.

معمولا جنسی که برای سرویس
های بهداشتی در نظر گرفته می شود، چینی یا سرامیکی می باشد که سرویس های بهداشتی
چینی خود به دو دسته زجاجی و نیمه زجاجی تقسیم می گردند

هم چنین کاسه توالت های ایرانی از لحاظ ساختار هم
به دو دسته ریم باز و ریم بسته تقسیم خواهند شد. در مدل ریم باز،
 آب از راه کانال دور ریم که در حالتی باز قرار دارد از دو طرف
وارد کاسه می شود و شستشو اتفاق می افتد، ولی  در مدل ریم بسته هنگام
استفاده از فلاش تانک کانال دور ریم بسته بوده و آب از راه سوراخهایی که در دو
طرف تعبیه شده وارد کاسه شده و شستشو با شدت بیشتری اتفاق می افتد.

البته نمونه دیگری از
سنگ توالت های جدید هم به بازار عرضه شده اند که جنبه طبی دارند و به گونه ای
طراحی شده اند که در زمان استفاده از آنها، کمترین فشار به پا و زانوها وارد گردد
.

در کنار نکات گفته شده در زمان خرید کاسه توالت،
علاوه بر در نظر گرفتن جنس کاسه توالت و ریم باز یا ریم بسته بودن آن، باید به
ابعاد کاسه توالت با توجه به ابعاد سرویس بهداشتی هم توجه نماییم،
 چراکه باید فاصله روشویی، سنگ
توالت
، سیفون با تناسب خوبی باشد
تا با فضای خیلی تنگ و یا حتی خیلی بزرگ و با فاصله رو به رو نشوید

البته لازم به ذکر است
که، در راستای دکوراسیون سرویس بهداشتی، امروزه کاسه های توالت در رنگها و طرح
های متنوعی تولید می شوند و حتی نمونه های گلدار کاسه های توالت هم تولید شده اند
که با روشویی و کاشی های به کار رفته در سرویس بهداشتی، هارمونی زیبایی را ایجاد خواهند
کرد.

 

 

کاسه توالت گلدار چه ویژگی هایی دارد

کاسه توالت گلدار چه ویژگی هایی دارددر حقیقت از ویژگی کاسه توالت گلدار این است که، نباید هیچ گونه موج و یا خط و خشی داشته باشد. هم چنین تاری و کدری نداشته و کاملا براق و شفاف باشد، زیرا در صورت داشتن هر کدام از مواردی چون خط و خش، موج و کدری، علاوه بر این که بر روی ظاهر کاسه توالت تاثیر منفی می گذارد، می تواند ایجاد محتوای نامناسب کند.

زیرا برخی از درزها و خراشها می تواند باعث نفوذ آب به درون لایه های داخلی گردد، که علاوه بر تجمع میکروبها در محل، باعث می شود که رطوبت آب به تدریج به اطراف محل نصب نفوذ کرده و موجب آسیب به محل نصب می گردد.

با توجه به نکات گفته شده باید در زمان خرید سرویس های بهداشتی، به خصوص کاسه توالت دقت زیادی داشته باشیم، چون برخی از درزها و شکافها به قدری نازک هستند که با چشم قابل دیدن نیست و فقط با لمس کردن توسط دست و ناخن دیده می شود.

اصولا هر چه در لایه ی درونی این محصول قدرت جذب آب کم تر باشد، ضخامت لعاب بیشتر و شفاف تر باشد، کیفیت آن بهتر است، در حقیقت جنس بدنه های قطعات بهداشتی نباید قابلیت جذب آب داشته باشد، بنابراین بهتر است در زمان خرید چینی بهداشتی، با ریختن مقداری آب بر روی قسمتی که فاقد لعاب است به این نکته پی ببریم.

هم چنین برای برخی از کاسه توالتها برای این که زیبایی بیشتری داشته باشند طرحهایی در نظر می گیرند که بر روی کاسه توالت حک خواهند شد و این طرح و نقشها باید به گونه ای باشد که در برابر عواملی چون آب و مواد شوینده مقاوم بوده و تغییر رنگ ندهد.

چگونه کاسه توالت گلدار تولید می شود؟

چگونه کاسه توالت گلدار تولید می شود؟پرسیلین یا چینی کاربرد های زیادی در صنعت دارند، که متداول ترین آن ساخت ظروف چینی می باشد، ولی همان طور که گفته شد، جنس سرویس های بهداشتی هم، از چینی می باشدو به همین دلیل به چینی های بهداشتی هم معروف هستند و از آن جایی که اولین بار این جنس توسط کشور چین ابداع شد به آن چینی گفته می شود.

ظروف و وسایل چینی از کائولین ساخته می شوند. کائولین نوعی خاک رس سفید است که پس از حرارت دیدن سفیدی خود را حفظ می کند و پس از ساخت سرویس چینی توسط کائولین آن را با لایه ای شفاف لعاب می دهند تا سفیدی آن بیشتر گردد.

در حقیقت چینی های بهداشتی دو مرحله پخت دارند، که درجه حرارت مرحله دوم پخت آن، بالاتر از درجه حرارت پخت چینی معمولی است، که البته درجه حرارت بالاتر در مرحله پخت دوم چینی های بهداشتی، باعث سخت تر شدن و شکننده تر شدن آن نسبت به چینی معمولی خواهد شد. البته امروزه بر روی چینی های بهداشتی طرح و نقش هایی اضافه می کنند تا زیبایی آن ها دو چندان گردد و همین امر منجر به استقبال مشتریان زیادی در بازار های داخلی و خارجی گردیده است. 

از آن جایی که مواد اولیه ساخت این محصول، به دلیل وجود معادن مختلف و بسیار در کشورمان، به فراوانی یافت می شود، به همین دلیل هزینه های ساخت را برای تولید کنندگان داخلی پایین آورده است و تحقیقات نشان می دهد که تقاضای این محصول در بازارهای داخلی و خارجی رو به افزایش است و طبق اطلاعات به دست آمده، عمده صادرات چینی بهداشتی به کشور های همسایه نظیر عراق، پاکستان و گرجستان می باشد.

نرخ خرید کاسه توالت گلدار در ایران

نرخ خرید کاسه توالت گلدار در ایراناز آن جایی که کاسه توالت توسط شرکت های مختلفی تولید می شود، بنابراین قیمت های متفاوتی را دارد، اما عواملی که بر روی نرخ خرید کاسه توالت تاثیر می گذارند عبارتند از، ابعاد، کیفیت و طرحی که برای کاسه توالت در نظر گرفته اند، ولی با توجه به هزینه و وقتی که برای کاسه توالت گلدار مصرف شده است، بنابراین نسبت به کاسه توالت های ساده گران تر می باشد.

بنابراین با مراجعه به فروشگاه های سطح شهر، می توانیم تنوع کاسه توالت های ساده و گلدار را مشاهده کرده و از تنوع قیمت محصول مورد نظر آگاهی لازم را پیدا کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.