با خاک تصفیه دیگر گیاه شما نیاز به نور ندارد

کیفیت خاک تصفیه برای فعالیت های کشاورزی ضروری است. یک خاک حاصلخیز و سالم مواد مغذی ضروری را برای رشد و نمو گیاهان فراهم می کند و ویژگی های فیزیکی خاک مانند ساختار و دانه های آن باعث می شود که آب و اکسیژن به ریشه گیاهان برسد.

خاک همچنین به عنوان “خاک سالم یا خاک با کیفیت” توصیف می شود، زیرا آنها خاک هایی را توصیف می کنند که نه تنها حاصلخیز هستند، بلکه دارای خواص فیزیکی و بیولوژیکی برای حفظ بهره وری، حفظ کیفیت محیطی و ارتقای سلامت گیاهان و حیوانات هستند.

اما به چه چیزی کیفیت خاک گفته می شود؟ کیفیت خاک به معنای توانایی نوع خاصی از خاک برای عملکرد برای حمایت از بهره وری گیاهان و حیوانات، حفظ یا بهبود کیفیت آب و هوا و همچنین حفظ بهداشت و سرپناه انسان است.

حاصلخیزی خاک توانایی خاک برای تامین مواد مغذی لازم برای رشد گیاهان است. مواد مغذی اصلی که گیاهان ابتدا از خاک می گیرند عبارتند از نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم و منیزیم.

ما تقریباً همیشه باید آن مواد مغذی خاک را با افزودن کود، کود دامی یا کمپوست برای رشد خوب گیاه تکمیل کنیم. گیاهان همچنین سایر مواد مغذی ثانویه را از خاک می گیرند، اما تقریباً همیشه نیازی به افزودن بیشتر نیست زیرا به مقدار کافی در خاک وجود دارد.

ما نمی توانیم بافت خاک را تغییر دهیم، اما می توانیم آن را برای بهبود ساختار آن مدیریت کنیم. خاک با ساختار خوب تقریباً 40 تا 60 درصد حجم خود را در فضاها یا منافذ یعنی در فضاهای خالی بین ذرات خاک دارد. این فضاهای خالی همان چیزی است که به آب و هوا اجازه می دهد وارد آنها شود و ریشه ها بین آنها رشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.